Gençlerimiz Geleceğimizdir!
Arabic
English
Türkçe
Bize Ulaşın
Bize Ulaşın
Bize Ulaşın

Neler Yapıyoruz

Geri Dön

Öğrencilerimizin Üniversiteye Başladığı Günden Mezun Olacağı Güne Kadar;

Havalimanı > yurt arası transfer
Üniversite kayıt işlemleri
Kalacak yerin ayarlanması
Dil eğitimi
Sağlık sigortasının yapılması
İkamet izinlerinin alınması
Rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinin sunulması
Burs olanakları

Sosyal ve kültürel aktiviteler öğrencilerimizin rahat ve stresten uzak bir eğitim hayatı geçirebilmeleri için derneğimiz tarafından organize edilmektedir.

 

ÜNİVERSİTE DANIŞMANLIK

En uygun üniversite hangisi?
Her durumda en uygun seçenek hangisi?
Üniversite
Burslar

Öğrencilerin her türlü acil ihtiyaçları gibi konularda onlara yardımcı olmaktayız. Ayrıca öğrencilerimizin eğitim hayatı boyunca, okullarında herhangi bir sorun yaşamamaları için   üniversitelerin uluslararası ofisleri ile sürekli iletişim halindeyiz.

TÜRKÇE EĞİTİMİ

Türkiye’ye eğitim amacıyla gelen uluslararası öğrenciler için Türkçe bilmek son derece önem arz etmektedir. Yabancı uyruklu öğrenciler üniversitelerde, toplumda ve arkadaşları ile iletişim kurabilmek için Türkçe öğrenmek zorunda kalmaktadır. Derneğimiz öğrencilerimizin daha kolay daha hızlı ve daha güzel Türkçe öğrenebilmeleri için onları en uygun Türkçe kurslarına kayıt ettirmektedir. Bunlara ek olarak derneğimiz bünyesinde tüm öğrencilerimizin seviyelerine göre ücretsiz Türkçe dersleri verilmektedir.

 

REHBERLİK

Öğrencilerimizin sosyal hayat ve eğitim hayatında karşılaştıkları tüm problemleri dinleyerek onlara yardımcı olmaya çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimizin eğitim ve öğretim hayatlarını başarılı bir şekilde bitirebilmeleri için öğrencilerimizin derslerini ve notlarını sürekli takip etmekteyiz. Ayrıca öğrencilerimizin ahlaki değerlerini koruyabilmelerini sağlamak başlıca görev ve hedeflerimiz arasındadır.

 

SOSYAL VE KÜLTÜREL AKTİVİTELER

Marmara Uluslararası Öğrenci Derneği olarak öğrencilerimiz için başta İstanbul olmak üzere birçok şehrimize kültür gezileri düzenlemekte ve spor müsabakaları organize etmekteyiz. Ayrıca derneğimiz tarafından çok sayıda kültürel konferanslar ve kurslar düzenlemektedir.

 

KONUK EVİ

Derneğimize ait konuk evimizde dünyanın birçok ülkesinden gelen öğrenciler ikamet etmektedir.  Konuk evimizin 2, 3, ve 4 kişilik odaları, öğrencilerimizde kendi evlerinde kalıyor hissi uyandıracak şekilde dizayn edilmiştir. Konuk evimizde kablosuz internet, 24 saat sıcak su, kaloriferli ısıtma, kamera ve özel güvenlik ile koruma sistemi, kahvaltı ve akşam yemeği hizmeti sunulmaktadır.