Gençlerimiz Geleceğimizdir!
Arabic
English
Türkçe
Bize Ulaşın
Bize Ulaşın
Bize Ulaşın

Hakkında

Geri Dön

Marmara Uluslararası Öğrenci Derneği’nin temel gayesi; gönül coğrafyamızda çeşitli sebeplerden dolayı eğitim imkânı bulamamış gelecek vaat eden gençlerin, Türkiye’de kaliteli bir eğitim alarak ülkelerinde istihdam edilebilmelerine yardımcı olmaktır.

Marmara Uluslararası Öğrenci Derneği 2017 yılında kuruldu. Bunun akabinde farklı bölgelerde 200 öğrenciyi barındıran yurtlar açıldı. Yurtlarımızda ikamet eden öğrenciler Cezayir, Filistin, Suudi Arabistan, Ürdün, Kosova, Afrika kıtası vs. gibi ülkelerden gelmektedir. Dernek olarak bizde öğrencilerimizin eğitim ve adaptasyon gibi rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini yapmaktayız.

Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini Türkiye’de tamamlamak isteyen bu gençlerin eğitim sosyal ve ferdi hayatlarında karşılaşabilecekleri tüm sorun ve problemleri çözmek, kaliteli bir eğitim alarak ülkelerine dönebilmelerini sağlamak derneğimizin temel hedeflerindendir. Yapmakta olduğumuz kültür gezileri ve sosyal etkinlikler ile derneğimizde ikamet eden yabancı uyruklu öğrencilerimizin Türkiye’yi tanımalarını, ülkemiz ve insanımız hakkında olumlu düşünceler beslemelerini, kendilerini ülkemizde yabancı hissetmemelerini ve eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayabilmelerini sağlamak amacıyla çalışanlarımız ve gönüllülerimiz disiplinli bir şekilde hizmet üretmektedir.

Öğrencilerimiz ülkelerine döndüklerinde ülkemizde yaşamış oldukları bu olumlu deneyimlerle ülkemiz ve kendi ülkeleri arasında bir köprü görevi üstlenecektir. Türkiye’nin ileri hedeflerine ulaşabilmesi, yabancı uluslar arasında saygınlığının artması, Türk misafirperverliğinin gösterilmesi, öğrencilerimizin ülkemizden memnun ayrılmasının sağlanması için derneğimiz itina ile çalışmakta ve elinden gelen gayret, azim ve sabrı göstermektedir.